Aliexpress “Girilen kart numarası geçersiz” Sorunu Çözüm

Bir süredir aliexpress web sitesi üzerinden visa kartı kullanarak alışveriş yapmaya çalışıyorsanız muhtemelen “Girilen kart numarası geçersiz” şeklinde bir uyarı mesajı ile karşılaşıyorsunuzdur, tüm bilgilerinizin doğru  olduğundan emin olsanızda kart numaranızın hatalı olduğu mesajı görünür.

Bu durumun sebebi, aliexpressin bu sayfada visa kartları için desteği kaldırmasıdır. Bunun sebebini bilmiyoruz fakat çözümü oldukça kolay. Yukarıdaki resimde göreceğiniz üzere desteklenen kart seçenekleri içinde visa logosu bulunmuyor.

Çözüm için iki yöntem var,

*Aliexpress mobil uygulaması üzerinden alışverişinizi tamamlarsanız mobil uygulamada visa kartınızı kullanabiliceksiniz bu hatayla karşılaşmayacaksınız.

*Mobil uygulama ile ugraşmak istemiyorsanız, tarayıcıda aliexpress.com sitesinin mobil sayfasını açmanız ikinci bir çözüm seçeneğidir. Yapmanız gereken sadece sayfanın başına “m” harfi koymak;  m.aliexpress.com şeklinde herhangi bir tarayıcı ile açabileceğiniz aliexpress mobil sayfası üzerinden, hata almadan visa kartınızı kullanabilir, mobil uygulama yüklemek zorunda kalmazsınız.

Alacağınız ürünleri normal şekilde sepete ekleyip m.aliexpress.com adresini tarayıcınızda açın, açılan sayfada sepetinizi seçip, almak istediğiniz ürünlerin yanındaki seçenekleri işaretleyip ödeme yöntemi olarak “Other Payment Methods” seçeneğini seçip, şimdi öde butonuna basın ;

 

 

resimde gördüğünüz sayfa sizi karşılayacak, gördüğünüz üzere bu sayfada visa logosu var ve kart bilgilerinizi girerek rahatlıkla, hata almadan alışverişinizi tamamlayabileceksiniz. takıldığınız noktaları ve sorunları bize yorum yazarak iletirseniz, sorununuzu çözmeye çalışacağız.

 

iyi alışverişler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir